Pandemia koronawirusa zdezorganizowała życie każdego z nas, sprawiając, że to, co wcześniej załatwiliśmy “od ręki” nagle stało się utrudnione. Co bowiem zrobić, gdy kończy nam się polisa ubezpieczeniowa OC na samochód, a chcemy ją odnowić, lecz niekoniecznie u tego samego ubezpieczyciela? Czy możemy to zrobić, nie wychodząc z domu?

Podaliśmy przykład koronawirusa, gdyż jego skala rażenia jest ogromna, stanowiąc obecnie najpoważniejszy czynnik wpływający na życie, ale przecież w kwestii polisy czy innych zobowiązań, które odnawiają się na kolejny rok, nie potrzeba pandemii, by po prostu o tym zapomnieć. Wystarczy większy natłok obowiązków, żeby zupełnie przeoczyć, że zbliża się termin końca umowy. Zdajemy sobie z tego sprawę, jak już na spotkanie z agentem jest za późno. Martwimy się, bo planowaliśmy ją zmienić, gdyż poprzednie warunki nam nie odpowiadały. Czy to możliwe?

Z tego artykułu dowiesz się :
Polisa - internetowo lub telefonicznie
Wybieramy polisę - o czym pamiętać?

Polisa - internetowo lub telefonicznie

Już od lat ubezpieczyciele starają się, aby dostępność różnych polis była łatwiejsza, w tym celu usprawniono komunikację internetową. Nie dziwi więc, że ubezpieczenia na odległość są dziś standardem - zamiast więc wychodzić z domu, można skontaktować się z agentem telefonicznie lub poszukać polisę online, w czym pomagają kalkulatory i porównywarki ubezpieczeń. W zależności jak nam jest wygodniej, możemy po prostu zadzwonić do firmy ubezpieczeniowej, przekazując jej własne dane i określając oczekiwania wobec polisy. Doradca na tej podstawie przygotuje idealnie dopasowaną ofertę. Inną opcją jest internet i wspomniane przed chwilą kalkulatory internetowe pomagających wyszukać oferty danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Praktycznie każda poważna firma dysponuje takimi usługami.

Wybieramy polisę - o czym pamiętać?

Zdecydowanie warto skorzystać z tej opcji także w innych przypadkach, gdy nie robimy tego na ostatnią chwilę, a po prostu chcemy zaoszczędzić czas i pieniądze na dojazdach do oddziałów ubezpieczycieli. Co ważne, tak podpisując umowę, mamy czas, by odstąpić od niej w ciągu 30 dni. Kupując przez internet, mamy też szansę, by uzyskać zniżkę, co oczywiście już zależy od konkretnego towarzystwa. Nim skorzystamy z porównywarki, powinniśmy już mniej więcej wiedzieć, jakiej ochrony potrzebujemy. To pozwoli dokładnie wypełnić formularz, zwracając uwagę na najważniejsze punkty. To również ułatwi porównanie ofert, by wybrać najlepszą.

Jak widzimy, nie jesteśmy skazani na męczące, zajmujące czas, wizyty u ubezpieczyciela w oddziale, bo sprawnie zrobimy to na odległość - telefonicznie lub internetowo.

Poprzedni postJak sprawdzić czy samochód jest ubezpieczony?
Następny postIle wynosi akcyza za samochód i kiedy trzeba ją zapłacić?