Fotowoltaika cieszy się w Polsce stale rosnącą popularnością, głównie dzięki potencjałowi instalacji oraz możliwości całkowitego uniezależnienia się od publicznej sieci energetycznej. Dzięki panelom fotowoltaicznym można cieszyć się darmowym prądem ze słońca. Warto jednak pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu paneli.

Budując dom coraz częściej myślimy o rozwiązaniach, które pozwalają nam na komfortowe i przede wszystkim tanie mieszkanie. Jednym z takich rozwiązań jest Fotowoltaika. Pozwala ona na uzyskanie darmowego prądu ze słońca, a tym samym zmniejszenie rachunków oraz uniezależnienie się od dostawy prądu. Prąd możemy produkować sami – na dachu naszego domu. Niestety instalacja wymaga nie tylko fachowców, ale również poniesienia dość sporych kosztów. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest ubezpieczenie paneli. To rozwiązanie, które zdecydowanie się opłaca.

Z tego artykułu dowiesz się :
Co obejmuje polisa na panele fotowoltaiczne?
Zalety ubezpieczenia
Gdzie szukać ubezpieczenia?

Co obejmuje polisa na panele fotowoltaiczne?

Polisa na panele fotowoltaiczne obejmuje wszystkie zdarzenia, które mogą doprowadzić do ich uszkodzenia, a tym samym uniemożliwić korzystanie z instalacji. Można tu wymienić oczywiście wszystko, co związane jest z działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale również kradzieżą, aktami wandalizmu. Należy szukać takiej polisy, która przy rozsądnej cenie składki obejmować będzie możliwie najszerszy zakres zdarzeń. Niemniej jednak warto jeszcze pamiętać o łatwości całego procesu decyzyjnego przy wypłacie odszkodowania.

Zalety ubezpieczenia

Największą zaletą ubezpieczenia jest oczywiście to, że możemy być pewni uzyskania odpowiednich środków finansowych, które pozwolą nam na ewentualne pokrycie szkód związanych z uszkodzeniem paneli fotowoltaicznych bądź ich kradzieżą. Należy pamiętać, że system fotowoltaiczny jest często jedynym systemem, który dostarcza prąd dla domowników. Jego uszkodzenie często to brak prądu i bardzo nieprzyjemne konsekwencje.

Gdzie szukać ubezpieczenia?

Fotowoltaika jest coraz bardziej popularna, dlatego dużo towarzystw chętnie oferuje ubezpieczenie. Można samodzielnie prześledzić oferty najpopularniejszych z nich bądź skorzystać z naszej porównywarki, która na podstawie naszych możliwości zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie.

Poprzedni postJak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne?
Następny postIle kosztuje ubezpieczenie OC firmy?