Ubezpieczenie rolne nie tylko w PZU ale i w innych Towarzystwach Ubezpieczeń to polisa, która chroni rolnika przed odpowiedzialnością cywilną i niekorzystnymi wydarzeniami, które mogą być przez niego spowodowane, a których konsekwencjami będą chociażby śmierć, utrata zdrowia lub uszkodzenie mienia.

Rolnicy to bardzo specyficzna grupa osób, która wykonuje bardzo ciężką i odpowiedzialną pracę, od której efektów tak naprawdę zależy życie wielu z nas. Nic więc dziwnego, że konieczność posiadania ubezpieczenia w tej właśnie branży należy zdecydowanie do podstawowych kwestii.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w świetle obowiązującego prawa muszą posiadać rolnicy, których gospodarstwo rolne przekracza 1 hektar. Warunkiem jest również opłacanie podatku rolnego.

Bardzo ważne jest to, że ubezpieczeniem objęty jest zarówno rolnik, jak również wszystkie osoby, które zamieszkują w jego gospodarstwie oraz osoby, które w tym gospodarstwie pracują.

Z tego artykułu dowiesz się :
OC Rolnika – od czego chroni?
Czy ubezpieczeniem OC rolniczym można również objąć pojazdy rolnicze?
Ubezpieczenie budynków

OC Rolnika – od czego chroni?

Jak powszechnie wiadomo, nikt nie jest nieomylny i każdy może nieświadomi wyrządzić komuś krzywdę, która w najlepszym wypadku może doprowadzić do uszkodzenia mienia, ciała innej osoby lub innego uszczerbku na zdrowiu, a w najgorszym przypadku do śmierci. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej posiadać odpowiednie ubezpieczenie, które pokryje np. koszty remontu, rehabilitacji, leków, kosztów wizyt lekarskich czy hospitalizacji.

Czy ubezpieczeniem OC rolniczym można również objąć pojazdy rolnicze?

Tak, ubezpieczenie rolnicze obejmuje rolnicze pojazdy wolnobieżne. Warto jednak zaznaczyć, że musi to być pojazd wykorzystywany do celów rolniczych, wykorzystywany w gospodarstwie domowym, np. do dojazdów na pole.

Ubezpieczenie budynków

Gospodarstwo rolne to również budynki rolnicze i te właśnie również podlegają ubezpieczeniu. Warunek to powierzchnia powyżej 20 metrów kwadratowych oraz zadaszenie. Tu możemy ubezpieczyć budynki mieszkalne, inwentarskie, magazynowe oraz obiekty pozostałe. Oczywiście ubezpieczenie obejmuje wszystkie zdarzenia, które mogą mieć miejsce, np. zdarzenia pogodowe, pożar, upadek samolotu.

Poprzedni postTanie ogrzewanie elektryczne
Następny postJak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne?