W dzisiejszych czasach posiadanie ubezpieczenia to sprawa absolutnie podstawowa i nie podlegająca dyskusji. Polisę OC mogą posiadać również przedsiębiorcy i coraz więcej z nich decyduje się na takie rozwiązanie. Wysokość takiej składki zależy od tego, w jakiej branży działa firma i jakie ryzyko jest z nim związane.

Wielu przedsiębiorców, którzy zwłaszcza działają w bardzo ryzykownych branżach i są narażeni na poważne straty finansowe lub narażenie zdrowia zdecydowanie jest za tym, aby posiadać odpowiednio dopasowaną polisę OC. To właśnie on w kryzysowych momentach, a takie mogą przecież nadejść w każdej chwili, potrafią ochronić finanse firmy przed nadwyrężeniem, a samą firmę często przed upadkiem.

Z tego artykułu dowiesz się :
Ubezpieczenie firmowe – na czym dokładnie polega taka polisa?
Polisa OC – komu się przyda?
Ile kosztuje takie ubezpieczenie i co powinno obejmować?

Ubezpieczenie firmowe – na czym dokładnie polega taka polisa?

Warto pamiętać, że prowadząc własną działalność odpowiadamy własnym majątkiem, w razie uszkodzenia czyjeś własności, albo zdrowia ponosimy odpowiedzialność finansową, która często jest bardzo wysoka. Posiadanie ubezpieczenia OC zdecydowanie pozwala przetrwać ryzyko upadku firmy w takich okolicznościach, wpływa również pozytywnie na psychiczny aspekt pracy. Wiedząc, że posiadamy odpowiednio dopasowaną polisę możemy działać, nie będąc paraliżowani strachem.

Polisa OC – komu się przyda?

Tak naprawdę każdy przedsiębiorca może zdecydować się na zakup ubezpieczenia i warto wiedzieć, że jest to jak najbardziej opłacalna decyzja. Wiele osób kieruje się błędnym myśleniem, że nieszczęście może przydarzyć się każdemu, ale nie im. Opłacanie składek nigdy „się nie opłaca”, dopóki coś złego się nie stanie.

Jakie zawody powinny szczególnie zainwestować w OC? Przede wszystkim te, które działają w takich branżach, jak:
- szeroko rozumiany transport,
- budownictwo i remonty wnętrz,
- księgowość, notariat, rzeczoznawstwo,
- prawo,
- medycyna,
- nieruchomość,
- eventy, imprezy masowe, ochrona.

Ile kosztuje takie ubezpieczenie i co powinno obejmować?

Jak w przypadku wszystkich ubezpieczeń, niezwykle ważny jest zakres ubezpieczenia, który powinien obejmować jak najszerszy zakres „zdarzeń”. Oczywiście trzeba pamiętać, że im szerszy zakres ubezpieczenia i wyższa kwota ubezpieczenia, tym wyższa będzie nasza składka. Dobre ubezpieczenie będzie dopasowane do różnych branż. Należy pamiętać, że nie ma ubezpieczenia uniwersalnego, które spełni oczekiwania wszystkich przedsiębiorców. Dlatego najlepszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy doradcy, który przedstawi nam najlepsze rozwiązania, biorąc pod uwagę branżę i możliwości finansowe.

Poprzedni postUbezpieczenie paneli fotowoltaicznych - ile kosztuje?
Następny postUbezpieczenie OC - ile dni wcześniej możemy wykupić?