Upadek smartfona z dużej wysokości może spowodować, że urządzenie ulegnie znacznym uszkodzeniom. Naprawa zazwyczaj jest bardzo kosztowna. Aby uchronić się przed negatywnymi konsekwencjami tego rodzaju zdarzeń należy zaopatrzyć się w ubezpieczenie telefonu. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jakie korzyści wiążą się z zakupem takiej polisy.

Z tego artykułu dowiesz się :
Jak ubezpieczyć telefon?
Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?
Zakres ochrony - dlaczego jest tak ważny?

Jak ubezpieczyć telefon?

Ubezpieczenie telefonu proponują zazwyczaj doradcy sieci komórkowych lub sprzedawcy w sklepach z elektroniką. Taka polisa gwarantuje przede wszystkim naprawę uszkodzonego telefonu bądź wydanie nowego telefonu tej samej marki lub środków na jego zakup.

Konsultanci często proponują klientom możliwość zakupu rozszerzonej gwarancji telefonu komórkowego - wówczas zakres ochrony jest znacznie szerszy, dzięki czemu bez względu na to, co spowodowało uszkodzenia, klient ma pewność, że smartfon zostanie szybko naprawiony.

Jeżeli ktoś kupił już smartfon, ale nie skorzystał z ubezpieczenia od razu, może zgłosić się do naszych doradców. Przygotowaliśmy dla Państwa ofertę ubezpieczeń telefonów komórkowych w wyjątkowo atrakcyjnych cenach oraz z bardzo szerokim zakresem ochrony. Istnieje także możliwość rozłożenia kosztu zakupu polisy na dogodne, comiesięczne raty, dzięki czemu wydatek ten nie jest dużym obciążeniem dla gospodarstwa domowego.

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?

Na cenę ubezpieczenia telefonu wpływa sporo zróżnicowanych czynników. Przede wszystkim, chodzi tutaj o cenę samego urządzenia. Jest to istotne, gdyż zazwyczaj składka ubezpieczeniowa jest określonym procentem wartości telefonu. Im telefon jest droższy, tym wyższy będzie koszt jego ubezpieczenia.

Kolejny czynnik to zakres ochrony ubezpieczeniowej. Mówi on o tym, w jakich przypadkach klient będzie mógł ubiegać się o uzyskanie odszkodowania z tytułu uszkodzenia telefonu.

Zakres ochrony - dlaczego jest tak ważny?

Zakres oferowanej ochrony ubezpieczeniowej to kwestia, na którą przed zakupem należy zwracać szczególną uwagę. Warto zweryfikować, czy firma wypłaci nam odszkodowanie w przypadku kradzieży, zniszczenia ekranu, całkowitego zniszczenia telefonu bądź zagubienia urządzenia.

Ponadto, należy sprawdzić, w jakim terminie następuje wypłata odszkodowania oraz czy ubezpieczenie działa poza granicami Polski.

Poprzedni postUbezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) – co należy do jego zadań?
Następny postUbezpieczenie jachtu. Czy warto?